Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Więcej o panelach podłogowych drewnianych.

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie proste i każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu ich od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj ich z paczki – powinieneś odczekać kilka dni, aż dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od kąta pokoju. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż później sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłoża – koniecznie powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Pamiętaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]