Kiedy wykorzystuje się multiswitch kaskadowy?

Chcesz zamówić multiswitch kaskadowy? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Instalacje komputerowe obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana instalacja jest odpowiednia, świadczy wiele cech. Powinna oczywiście być niezawodna oraz zapewniać dużą czytelność przesyłanych sygnałów, jednak tak samo ważna jest możliwość swobodnego jej powiększenia. Zrobienie nowych połączeń nie powinno wiązać się z potrzebą wykonywania złożonych robót – przez to pozostali abonenci nie byliby w stanie przecież przez pewien czas uzyskać dostępu do sieci. Szczęśliwie dostępne są technologie, z którymi skalowanie sieci będzie łatwe i nieuciążliwe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna wymagane jest przepisami.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie poszerzenie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na rantach gniazdami i wyjściami, do jakich mocowane są przewody. Jeśli konieczne będzie poszerzenie instalacji – między innymi wtedy, kiedy kolejny abonent zamówił usługę – wystarczy tylko podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć różne liczby złączy dla abonentów – najmniejsze moduły tego rodzaju mają 8 gniazd, jednak w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma wyjściami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest oczywiście ilość gniazd – dla niewielkich budynków może wynosić 8, lecz w dużych blokach trzeba rzecz jasna wykorzystać modele o większej liczbie gniazd. Niezwykle ważna okazuje się także separacja pomiędzy wejściami a wyjściami – w ogromnym stopniu wpływa wszak na czytelność danych. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację wynoszącą trzydzieści db. Jest to istotne przede wszystkim w sieciach kablowych niektórych dostawców cyfrowych.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]