Skrzynka teletechniczna – do czego służy?

Dowiedz się więcej o skrzynce teletechnicznej na https://www.telmor.pl/Produkty/Szafki-skrzynki-telekomunikacyjne.

Skrzynki teletechniczne muszą sprostać wielu wymaganiom i być wyjątkowo praktyczne. Na rynku znajdziemy wiele ich modeli, których konstrukcja musi być dostosowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – przepływ sygnału Wi-Fi

Skrzynka telekomunikacyjna musi być skonstruowana z wytrzymałego metalu i posiadać stosowne wycięcia, które wspomagają przypływ powietrza oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. U dystrybutorów znajdziemy 2 podstawowe rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Niezwykle popularny model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na zewnątrz nieruchomości, która musi wytrzymać ingerencje osób niepowołanych oraz ekstremalne warunki. Kolejna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której zlokalizowane są przewody telekomunikacyjne – tj. skrętki koncentryczne oraz główne przyłącza sprzętów – modemy TVK, wejścia optyczne. Moduły wewnątrz skrzynki możemy zamontować np. na rzepy lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – zachowaj ład wewnątrz szafki

Kluczowym składnikiem jest też ochrona przed dostępem osób nieuprawnionych do wnętrza szafki. W tym celu służą specjalistyczne zasuwy. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne w przypadku na dzieci. Należy pamiętać też o uporządkowaniu przewodów – w tym celu służą dedykowane komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele rodzajów szafek – mają one różne rozmiary, co sprawia, że bez problemu dopasujemy je do naszego mieszkania.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]