Dlaczego psycholog w UK jest potrzebny

polski psycholog w UK, Coventry, Northampton

Po wejściu Polski do Wspólnoty Europejskiej i otwarciu obcych rynków pracy na naszych rodaków, Polacy tłumnie zdecydowali się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. Na chwilę obecną z uwagi na Brexit fala emigracyjna praktycznie rzecz biorąc zanikła, ale nadal nie brakuje osób skorych do zatrudnienia się czy rozpoczęcia studiów właśnie na Wyspach. Nierzadko jednak pobyt w Wielkiej Brytanii tworzy szereg problemów, z którymi trudno jest się uporać samodzielnie bardzo.

Polski psycholog w UK – kiedy warto się do niego zgłosić?

Przebywanie na Wyspach i związana z tym rozłąka z bliskimi, a także praca w obcym kraju, generują cały szereg problemów, którym naprawdę trudno jest podołać. Rozłąka z rodziną nierzadko powoduje ogromny stres. Ponadto w wielu wypadkach pojawiają się też kłopoty ze znalezieniem pracy czy nawiązaniem trwałych przyjaźni ze współpracownikami. Bariera językowa, która nadal jest dość często spotykana, powoduje, iż bardzo szybko dochodzi do odizolowania się od znajomych , z którymi się pracuje. A stąd już tylko niewielki krok do poważnych wahań nastroju lub nasilenia odruchów o charakterze agresywnym. Odruchy te niezwykle trudno jest poskromić bez wsparcia psychologa. W związku z tym nie należy bać się sięgania po wsparcie profesjonalisty. Rozmowa z psychologiem okazuje się być najlepszym rozwiązaniem.

Polskojęzyczny psycholog w UK – jak przebiega rozmowa?

Każda rozmowa ze specjalistą przeprowadzana jest w bezpiecznej atmosferze oraz dyskretnej. Nie należy bać się, że informacje , które przekazano w czasie sesji zostaną przekazane osobie postronnej. Psychologa obowiązuje wszak zachowanie tajemnicy zawodowej, z której zwolnić może jedynie sąd. Psycholog jest osobą, przed którą nie trzeba ukrywać kłopotów i słabości – jego rolą jest pomoc w ich rozwiązaniu. Psycholog instruuje, jak radzić sobie ze stresującymi zdarzeniami, a także pomaga identyfikować sytuacje konfliktowe. Polski psycholog w UK to doskonały wybór. Konsultacja przeprowadzana jest po polsku, co sprawia, że odbywa się sprawniej oraz bardziej swobodnie. Osoba, która przychodzi z problemem nie powinna się wszak zastanawiać się, czy będzie zrozumiana oraz czy sama właściwie zrozumie to, co radzi jej specjalista.

Dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339