Terapia małżeńska – aby małżeństwo było znowu udane

Jeżeli pilnie musisz znaleźć specjalistów wykwalifikowanych w dziedzinie terapii małżeńskiej UK, skieruj się na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/.

Każde małżeństwo może przeżywać przeróżne problemy. Na szczęście aktualnie można się z nimi uporać bardzo skutecznie. Świetnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez psychoterapeutę mającego niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich problemach jest skuteczna?

Do terapeuty zgłaszają się pary borykające się z bardzo różnymi trudnościami. Fachowiec pomaga przezwyciężyć trudności związane z niewiernością jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, jednak tutaj nierzadko potrzebne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby małżonków lub członków ich rodzin. Jest pomocny w momencie, gdy między partnerami dochodzi do konfliktów, których nie umieją przezwyciężyć samodzielnie. Udział w terapii małżeńskiej pomoże również pokonać problemy oraz scementować partnerstwo. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między małżonkami – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że związek to nie wyłącznie branie, ale także dawanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest odkrycie przyczyn leżących u podłoża partnerskich problemów. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską posiada umiejętności potrzebne do tego, aby efektywnie pokonywać problemy w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy spowodowała, że na chwilę obecną bez żadnych problemów spotkamy polskiego psychologa także na terenie Zjednoczonego Królestwa. Porozumiewanie się w języku polskim ułatwia terapię i zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Także na emigracji można powalczyć o własny związek, który nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi trudnościami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą związek jest w stanie wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339