Zastosowanie urządzeń do fali uderzeniowej

Zobacz fala uderzeniowa aparat cena na www.bardomed.pl.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia pomagająca leczyć schorzenia różnego typu. Jak jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie używana w ortopedii, kosmetologii, rehabilitacji, medycynie sportowej oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i wykazuje się dużą skutecznością w walce z różnymi dolegliwościami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej nadzwyczaj precyzyjnie aplikują impulsy, co zapewnia nadzwyczaj dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w terapii chorób związanych z narządami ruchu, takich jak zapalenie ścięgien, tzw. łokieć tenisisty, kolano skoczka czy bóle w okolicy bioder. Aparat do fali uderzeniowej może być stosowany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez fizjoterapeutów oraz kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Dostępne na rynku urządzenia stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa niezależne aplikatory oraz kanały, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie terapii u dwóch pacjentów równocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]