Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Dowiedz się, gdzie kupić urządzenia do drenażu limfatycznego.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX wieku – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu ucisku, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do masażu uciskowego – pobudzenie przepływu chłonki

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują urządzenia do presoterapii, które symulują masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród rękaw uciska kończynę, wspomagając tym samym przepływ limfy. Jest dużo zaleceń do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania i jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się też niezwykle popularna w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Kompaktowy sprzęt CarePump do drenażu limfatycznego w domu

Sporo opcji zastosowania aparatów do presoterapii wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. Współcześnie osoby cyklicznie korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu przenośnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, zatem bez przeszkód można wziąć je w podróż, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi stany zapalne bądź niewydolność serca, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]