Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Kup kaski do jazdy konnej.

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić dwa rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi atestami, jak również być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask nie warto też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]