Lampworki wracają do świata biżuterii

Kup lampworki.

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny typ koralików wykonywanych z gorącego szkła. Niegdyś były robione samodzielnie – surowiec rozgrzewano z użyciem przerobionej lampy na naftę, dlatego też powstało określenie lampworki. Obecnie również można wykonać je samodzielnie, lecz bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto się na to zdecydować? Do których strojów szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś całkowicie wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się specjalne szkło, jakie pod wpływem płomienia topnieje, a to pozwala na danie mu najróżniejszych kształtów. Strużki gorącego materiału okręcane są wokół drutu, przez co każdy koralik ma dziurkę w samym środku – dzięki temu lampworki mogą być wykorzystane do produkcji kolczyków lub wisiorków.

Kreacje do lampworków

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do codziennych strojów. Najlepiej komponują się z koszulkami z nietypowymi obrazkami, barwnymi bluzami i coraz częściej zakładanymi tenisówkami. Nie oznacza to oczywiście, że będą dobrze wyglądały tylko przy takich strojach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]