Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Sprawdź, gdzie zamówić listwę podłogową.

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów oraz zabezpieczają dolne partie ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, żeby nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i świetnie koresponduje z eleganckimi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]