Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Więcej szczegółów o lampach solnych.

Małe ozdoby z kamienia i minerałów od lat znajdują swoje miejsce w naszych domach. Przywozimy je z różnych wycieczek po świecie, a czasami kupujemy tak po prostu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków to pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże zrobić przedmioty wykorzystywane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne pięknie wyglądają i bez większych przeszkód można je dobrać do aranżacji pomieszczenia, bo są sprzedawane w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, jako że nie ma brył solnych o identycznej siatce krystalizacji i kształtach. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy parający się robieniem takich lamp, nadają im rozmaite kształty, przykładowo walca bądź kuli.

Lampa solna a wytwarzanie ujemnych jonów

Powszechnie sądzi się, że lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania ujemnych jonów, równoważących te wyzwalane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom chorym na na astmę bądź alergię. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest kojący i delikatny, toteż poleca się kupienie ich jednostkom cierpiącym na stres lub brak snu, ponieważ dzięki nim można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a płaskie bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii, jak również dekoracji wnętrz.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]