Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Szukasz nowoczesnych okiennic? Sprawdź https://skyshutters.pl.

Projektując aranżację domu, z reguły nie poświęca się dużo uwagi oknom. Zwykle decyzja pada na klasyczne aranżacje, a więc firanki oraz zasłony, które czasem łączone są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Z czego produkowane są shuttersy

Główną właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych poruszają się, tym samym można ustawiać je pod różnymi kątami, w zależności od zachcianek mieszkańców. Produkuje się je z polichlorku winylu (PCV), płyt pilśniowych, jak również z drewna. Okiennice ozdobne shutters instaluje się głównie na oknach, aczkolwiek bardzo dobrze sprawdzą się również na drzwiach bądź w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale każdy z nas z pewnością kina lub ekranu telewizora, ponieważ tego rodzaju okiennice są często stosowane na obszarach z gorącym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich czy USA.

Czy warto zdecydować się shuttersy?

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko doskonale się prezentują, lecz mają także praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować użycie energii słonecznej: w gorące miesiące uniemożliwiać nagrzewanie się pokojów, a zimą – utrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz i nie ma przeważnie trudności, żeby zainstalować je na przeważającej większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niesłychanie stylowy wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości domu. Trzeba też uwydatnić, że shuttersy reguluje się bez pomocy sznurów, co rodzice ciekawskich dzieci oraz posiadacze psotnych zwierzaków, które mogłyby zaplątać się wiszące łańcuszki, uznają z pewnością za kolejny plus.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]