Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Shuttersy w salonie. Zobacz realizacje.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szutersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okna można wykorzystać także w europejskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a jednocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, wypełniają podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy znacznie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie uzupełniają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, gdyż to w salonie domownicy spędzają sporą część dnia oraz podejmują tu gości. W związku z tym warto zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale także przytulne. Opcja wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wnikających do pomieszczenia, co umożliwia m.in. kompletne jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć serial, albo jego delikatne ściemnienie, kiedy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – znakomita bariera przed hałasem

Opcja regulacji dostępu promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże także z innej przyczyny – z ich pomocą da się efektywnie regulować temperaturę wnętrza, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, a w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo okiennice typu shutters lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osadza się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firan, a ich pielęgnacja jest niesłychanie łatwa i trwa zaledwie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w pokoju dziecka, w kuchni oraz w łazience.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]