Srebrne wisiorki

Jeśli chcesz kupić wisiorki srebrne, koniecznie wejdź na https://wisiorki.srebrne.net.

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje, a także cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – metal ten jest naprawdę delikatny, przez co łatwo go zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – unikniemy tak ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze znosi również kontakt z wilgocią i ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed włożeniem do kuferka paru przedmiotów, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną lub wrzucić do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra powinniśmy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko kurze i specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – sztywne potrafią porysować fakturę.