Wisiorki z ametystami

Chcesz zamówić biżuterię z ametystami? Kliknij tutaj.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Japonii i Kanadzie. Ze względu na oryginalną purpurowo-fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystu odegrała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim po dziś dzień leży znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Broszki czy wisiorki z ametystami można wkładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.