Krótko o zapięciach srebrnych kolczyków

Srebrne kolczyki kupisz na www.bizutik.pl/kolczyki.

Wybierając kolczyki należy wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt, materiał wykonania i wygląd, ale też na zapięcie. Poniżej zebraliśmy krótki wykaz najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Tego typu zapięcie daje spora wygodę noszenia i chętnie jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Felerem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przebitych uszu. Aktualnie stosunkowo rzadko używane.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest zakładać je w okresie letnim, gdy nie nosi się ubrań z postawnym kołnierzem, szalików oraz czapeczek.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednakże łatwiej go zapiąć, za sprawą odchylanej klapce z tyłu. Często stosuje się je przy kosztowniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, przeważnie złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki używane są często w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku drobnych kulek oraz cyrkonii.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]