Topaz mistyczny – technologia produkcji

Zamów topaz mistyczny na https://www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna cieszącego się wielkim uznaniem miłośników ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem odpowiedniej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi wysokiej temperatury oraz pokrywany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego kolor?

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że topaz przybiera fioletowy odcień, niebieski z kolei jest efektem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze skutki przynosi obrabianie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak w poprzednim fragmencie wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie używają go więc do produkcji naszyjników, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się również w pracy. Ważna okazuje się także mnogość kolorów, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do danego stroju.