Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Jeśli interesuje Cię pełna oferta kursu Photoshop, wejdź na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat usiłują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, gdyż te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego stosują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie. Mając świadomość tych realiów mnóstwo początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast sięga po znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Z jakiego oprogramowanie do digital paintingu korzystają współcześni twórcy

Jest dużo programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż został opracowany jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie został głównym oprogramowanie game developerów oraz ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak m.in. Affinity Photo, Krita czy GIMP, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane gwaszem, farbami akrylowymi bądź akwarelą. Digital painting zapewnia artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Szukaj kursu digital paintingu online z opcją kontaktu z autorem szkolenia

Właściwie nauka malarstwa komputerowego przebiega w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć na własną rękę, jednak by rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a zarazem poznać wszelkie opcje oprogramowania oraz ważne triki korzystania z pędzli, wypada zapisać się na kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż tylko podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]