Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

Kurs górski - poznaj aktualną ofertę.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są urzekające. Praktycznie co parę tygodni, a zwłaszcza w miesiącach, gdy urlopowicze tysiącami przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u stóp słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez właściwego przeszkolenia wybrały się na wycieczkę trasą o najwyższej trudności. Wobec tego tym, którzy uwielbiają wysokie góry i pragną przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą drogą, aby posiąść potrzebną wiedzę jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie prowadzonym przez profesjonalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, władania czekanem, przyswoją sobie zasady autoasekuracji, asekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, orientacji w terenie i survivalu, które są konieczne w razie różnych niebezpiecznych sytuacji. Szkolenie obejmuje też zasady prawidłowego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma kilkunastoletnie doświadczenie jako organizator wypraw w łańcuchy górskie większości kontynentów. Kursy prowadzone są w plenerze (na Słowacji, w Polsce oraz w Austrii) w niedużych grupach, które z reguły nie przekraczają pięciu- osób. W efekcie zdobywanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, aby mogli oni w pełni przyswoić sobie podstawową wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]