Kurs Photoshopa online – czy to dobre rozwiązanie?

kurs digital painting online

Adobe Photoshop to oprogramowanie, które od dekad jest standardowym narzędziem wykorzystywanym przez osoby zajmujące się retuszem zdjęć i samych fotografów. W ciągu kilkunastu lat wskutek swojej uniwersalności, a głównie możliwości dodawania do niego najróżniejszych przydatnych pędzli reprodukujących efekty, jakie dają tradycyjne farby, program ten zaczęli używać też graficy oraz ilustratorzy. Współcześnie twórcy filmów animowanych czy gier wykorzystują ten program do projektowania wyglądu bohaterów czy malowania teł w swoich produkcjach. Nic zatem dziwnego, iż osoby, które chcą wejść w świat digital paintingu, zwykle najpierw chcą zapisać się na dobry kurs Photoshopa.

Photoshop – kurs online czy może w szkole rysunku i malarstwa?

Oprogramowanie Adobe Photoshop jest niezwykle rozpowszechnione, więc codziennie nagrywane są dziesiątki godzin filmów opisujących jego funkcje, jak również prezentujących wykorzystanie coraz to nowszych pędzli, które można kupić. Niektóre takie tutoriale bez przeszkód wyszperasz na darmowych platformach video, jednakże z takich pobieżnych kursów nie nauczysz się digital paintingu. Zalecanym wyjściem jest zapisanie się na kurs opracowany przez biegłego dydaktyka, w trakcie którego poznasz nie tylko najistotniejsze narzędzia programu, lecz także nauczysz się je efektywnie wykorzystywać. Takie kursy dostępne są głównie w szkołach malarstwa i rysunku, lecz gdy z jakiejś przyczyny w nich partycypować, możesz uzyskać dostęp do kursów digital paintingu online i nauczyć się trików malarstwa komputerowego bez wychodzenia z mieszkania!

Kurs digital paintingu online – w przypadku problemów kursant nie powinien zostać z nimi sam

Stawiając na video kurs Photoshopa trzeba wybierać tutoriale, które nie pozostawiają kursanta samego z szablonowym poradnikiem pokazującym krok po kroku jak wykonać dany typ obrazu. Adobe Photoshop wydaje się z początku dla niektórych użytkowników stosunkowo mylący i czasem pożądana jest bezpośrednia konsultacja z nauczycielem, który pokaże odpowiedni kierunek albo wyklaruje, czemu nie uzyskaliśmy konkretnego rezultatu. Wypada wobec tego wybrać taki kurs digital paintingu online, który w zakresie wykupionego pakietu zapewnia skontaktowanie się z twórcą szkolenia, co sprawi, iż każda trudność zostanie błyskawicznie przezwyciężona. Dobrze też poszukać kursu online, na koniec którego wykonana przez użytkownika praca będzie obiektywnie oceniona przez prowadzącego instruktaż. Korekta dzieła przeprowadzona przez doświadczonego instruktora uczy krytycznej oceny osobistej twórczości oraz pozwala na samodzielną identyfikację ewentualnych braków w warsztacie.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]