Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Szukasz aktualnej oferty warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci uwielbiają asystować nam w gotowaniu – ozdabiać ciastka czy podawać i wybierać składniki. Pragniesz rozwijać zapał kulinarny Twojej pociechy? Zapisz je na warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci – dlaczego warto zapisać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz uczą się samodzielności i co jest ogromnie ważne – zdobywają przydatne umiejętności. A jednocześnie doskonale się bawią. Ćwiczenie prostych przepisów, komponowanie ciekawych smaków i wybieranie oraz mieszanie składników – to wszystko sprawia, że maluchy ochoczo gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają też reguły, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach biorą udział też rodzice, w związku z tym jest to wspaniała okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z potomkiem. Rodzice mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a później skosztować tego, co ugotowały.

Jak wygląda kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty trwają 3 godziny i organizowane są w Krakowie. W trakcie warsztatów dzieci przyrządzają danie główne i deser. Mali adepci sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia pachnącej, przystrojonej świeżymi dodatkami pizzy, albo przyrządzić pyszny makaron na słono lub słodko. W trakcie warsztatów grupa przygotowuje też smaczny deser – mus z kruchym ciastem oraz polewą owocową. Nauka poprzez zabawę to świetna metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a własnoręczne przygotowywanie ulubionych posiłków niesie dzieciom dużo satysfakcji. Nawet bardzo niesforny maluch będzie z pasją przykładać się do ozdabiania tortu bądź pieczenia smakowitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje zawodowy szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i doskonały kontakt z dziećmi.

Dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]