Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Uzyskaj więcej informacji o kawa kapsułki.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy porównywalnie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną idziemy zwykle do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? Głównie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wykona całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest ogromny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kafeterii, jest to z reguły ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się często czy kupując ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Obecnie do wszystkich modnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można kupić pasujące kapsułki.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]