Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

Jesteś zainteresowany pełną ofertą wycieczek dla aktywnych? Nie wahaj się! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Wyróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na słodkim lenistwie, a drudzy w każdy dzień urlopu pragną zrobić coś nowego, czego dotąd jeszcze nie przeżyli. Specjalnie dla takich osób biura turystyczne szykują ciekawe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Okazja na nawiązanie wieloletnich znajomości – aktywne wyprawy

Aktywne wyprawy to rzetelnie zorganizowane parodniowe wycieczki dla osób, które chcą zobaczyć rozmaite rejony naszej ojczyzny i świata od całkiem nowej strony. Scenariusz takich wyjazdów jest naszpikowany fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny wczasowicz nie przeżyje z pozycji wygodnego siedziska na patio wynajętego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych doświadczeń to również pierwszorzędna sposobność, żeby zdobyć dodatkowe umiejętności, ponieważ często łączy się ze szkoleniami potrzebnymi do poznania mechanizmów właściwego zachowania się na danym terenie. Na wycieczce w góry można między innymi nauczyć się korzystania z raków oraz czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się strategie survivalu, a także tego, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, czyli np. w przypadku lawiny. Należy także dodać, że taka wyprawa w góry pełna jest skomplikowanych zadań wymagających ufności i współpracy z innymi uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wycieczki to nie tylko europejskie góry

Najatrakcyjniejsze wyprawy, do których musimy wykazać się świetną wytrzymałością fizyczną, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z wzorową kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 najważniejsze szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami najpiękniejszych miast tej wyspy – Katanii, Palermo oraz Trapani. Ale Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez problemu dadzą sobie rade także w trakcie wycieczki na Wyspy Komodo bądź w Himalaje.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]