Najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany najpiękniejszymi trasami rowerowymi w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu ewidentne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Przedstawiamy godne polecenia, znane oraz nieznane, ale na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, ale czy znasz te mniej kultowe i nieznane miejsca w Małopolsce, które należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją absolutnie nieznaną, jednak jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudny pejzaż – przy odpowiedniej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, jednak godne uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest bardzo malowniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Interesujące atrakcje w Małopolsce / Piękne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, interesujące miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie wypada nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy raczej tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają fanatyków wspinaczki, nie jedynie laików, jednak też uznanych alpinistów i himalaistów.