Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Więcej szczegółów o atrakcjach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, zatem zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o godnych zwiedzenia zabytkach oraz najnowszych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

Aby przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o ekspozycjach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Turyści planujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której migiem wyszukają schroniska młodzieżowe, hotele i motele, Centra Informacji Turystycznej oraz muzea i zabytki położone w miastach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Dodatkowo dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy urok parków narodowych i krajobrazowych.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce z myślą o zagranicznych odwiedzających

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych południowych miejscowości. Newsy znajdujące się na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku hiszpańskim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Wyjątkowo pomocny dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, w którym poznają ważne słówka i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie podróży po naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego