Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Co to takiego mass collect?

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat na konto. Przedstawiamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację małym i dużym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie dość proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich ID. Takie podejście zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc np. na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszelkich branżach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do wykonania przelewu (przelew pocztowy, standardowy przelew czy też przelew z karty). Wykorzystanie mass collect łączy się również z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a zarazem wyeliminowaniem możliwych omyłek, jakie mogą przytrafić się w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla firm wystawiających około stu faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowane w większości banków (posiadają ją między innymi BNP Paribas i PM Bank) wypada rozważyć jego wykorzystanie w firmie, także takiej, która miesięcznie wystawia poniżej stu dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a zatem kontrolowanie na bieżąco wpływających opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje podniesieniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]