Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

trekking w dolomitach

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na pewno znają na pamięć większość tras trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Nie ulega wątpliwości, że wywołują one zachwyt, jednakże osoby często praktykujące ten rodzaj aktywności z czasem pragną przeżyć znowu ekscytację płynącą z wycieczek po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, skoro można podziwiać olśniewające widoki we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich również bezpieczne szlaki

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się znaczną liczbą stromych turni, baszt skalnych oraz ostrych grani, które w ciągu dnia pod wpływem słońca zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najurodziwszych pasm górskich Europy (o ile nie całego świata!), nic zatem dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI w. trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, dość spadziste stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich również niemało prostych szlaków, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

Averau i szczyty Tofanów – co można podziwiać podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu bez wątpienia oczaruje przejście przez Dolomity po via ferratach, czyli po trasach zaopatrzonych w stalowe liny zabezpieczające. Harmonogram wycieczek tego rodzaju jest tak opracowany, żeby ich uczestnicy przeszli instruktaż z reguł asekuracji, a także metod przemieszczania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na Brencie, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, jednakże jej uczestnicy niewątpliwie będą oo niej pamiętać przez całe życie. W Dolomitach można spędzić także aktywnie zimę, chodząc po mniej stromych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Dolomiti di Sesto oraz Tofanów.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]