Najlepsze trasy rowerowe Małopolski

Skieruj się tutaj jeśli pragniesz poznać najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce.

Małopolska może poszczycić się gigantyczną rozpiętością geograficzną naturalną oraz ślicznymi pejzażami. Gigantyczne wrażenie robią w głównej mierze góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – jednakowoż nie tylko. Wiele z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – szlaki rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są nadzwyczaj zróżnicowane. Znajdziemy tu zarówno takie szlaki rowerowe, które są trudne technicznie, jak i trasy fenomenalne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są niezmiernie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę oraz podziwianie krajobrazów.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie nadmienić o trasie VeloDunajec, jaką niektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy wiele atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, lecz prawdopodobnie największą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze panoramy są epokowe!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w najwyższym stopniu kultowych i najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego zaletą – prócz pięknych widoków (i to obojętnie od pory roku) – jest świetna nawierzchnia oraz mnogość atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie napomknijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy zapewnia takie atrakcje jak tajemnicze ruiny zamków oraz piękna przyroda, ale również przewyższenia i trudności techniczne na trasie.