Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Więcej w temacie Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja licznych podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niecodziennych doznań na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Turystów wabią w głównej mierze sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, zanikające już lodowce, jak również przepiękne widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Mawenzi, Uhuru oraz Shira – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymaga odpowiedniej preparacji – ze względu na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów dużym wyzwaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż zaleca się również zrobić zapas leków zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed zarażeniem się ochroni też należyta profilaktyka – używanie środków odstręczających insekty oraz nakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]