Wycieczka w Himalaje? To możliwe!

trekkingi Himalaje, wyprawy górskie

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływ na to ma niemało czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy nadmienić także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na początku warto zaznaczyć, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Przyczyną kłopotów bywa też samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejną zaletą jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje lub Karakorum prawie nigdy nie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, bowiem nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Manaslu. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]