Wyprawy trekkingowe – oferta dla zaawansowanych i początkujących

Szukasz korzystnej oferty wypraw trekkingowych dla początkujących? Nie wahaj się! Skieruj się tu.

Wyprawy w góry mogą mieć wiele postaci. Od krótkich spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Żeby uczestniczyć w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jednakże za niejednokrotnie gigantyczny trud otrzymujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – poziomy trudności

Skala trudności jest uzależniona od terytorium, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają trzy poziomy trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do intensywnej aktywności. Następny poziom trudności wymaga dobrej sprawności oraz co najmniej elementarnej praktyki w górach – na przykład w Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla osób ze znakomitą kondycją, znajomością specyfiki wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także nieobawiających się ciężkich warunków biwakowania podczas długiej wędrówki.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego rodzaju rozrywki najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne góry na kontynencie europejskim, ogromnym powodzeniem cieszą się Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat oraz leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]