Baseny kąpielowe do użytku domowego

Zobacz, gdzie zamówić baseny.

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to też ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do salonów spa czy pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka ilość rodzajów basenów. Dostępne są różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia też halę basenową albo ogród. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, warto wybrać specjalne schody. Podobnych elementów jest jednak dużo więcej – jedne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Dane adresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]