Budowa domów z bali coraz popularniejsza?

Jeśli chcesz zlecić budowę domów z bali, zajrzyj na domygoralskie.com/technologie.html.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wybierane naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego typu wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To stara technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii prezentują się naprawdę ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. Oznacza to, że domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego wiele czasu i bardzo kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które w zdecydowanej większości przypadków generują niemałe straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie całe lata. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu też pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy budowane z bali na ogół spotkać można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie chętnie budowane też w innych rejonach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, co sprawia, że są odporne na wilgoć oraz inne czynniki pogodowe. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być budowane we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Stawiając na dom z bali, trzeba pamiętać, by zarówno wykonanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw nieprzyjemne niespodzianki.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]