Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Zamów orynnowanie dachu.

Systemy dachowe tworzy wiele modułów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co w związku z tym winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – z jakich części się składa?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu albo pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny PCV, plastikowe lub metalowe – które kupić?

W asortymencie hurtowników dostępne są systemy rynnowe wykonane z różnych surowców – m. in z metalu czy też plastiku. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, jak bardzo jest on narażony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania warto więc przedyskutować z ekspertem.

Dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08