Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Chcesz kupić podpory Peri? Skieruj się na tę stronę.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich funkcja

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można pokryć strop betonem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się znakomitą jakością, prekursorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do używania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]