Rolkowe, hakowe, otwarte – rodzaje kontenerów stalowych

Zobacz, gdzie zamówić kontener na odpady.

Nie wszystkie śmieci powinny być wyrzucane do koszy na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które powstają w trakcie wszelkiego typu prac budowlanych i remontów, jak również odpadów industrialnych. Muszą one zostać przetransportowane do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną poddane recyklingowi zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu wypadkach mogą jednak wyniknąć problemy powiązane z gromadzeniem i transportem śmieci. Żeby się przed nimi ustrzec, warto zaopatrzyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na śmieci

Najpopularniejsze kontenery otwarte są dopasowane do magazynowania oraz transportu opakowań, gruzu, starych mebli i podobnych odpadów. Poza tym w użyciu są też kontenery uszczelniane, które doskonale zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (m.in. tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są również wymagane w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, jak trociny, granulaty bądź wióry metalowe. Ich załadunek usprawnia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla których firm?

Adresatami oferty producentów kontenerów na odpady są najróżniejsze firmy. Pośród nich można wymienić m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem pomieszczeń, jak również różnego typu zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na odpady decydują się podmioty świadczące usługi wywózki odpadów wielkogabarytowych i gruzu. Udostępniają je one klientom, a po zapełnieniu odwożą do punktu legalnego ich składowania lub recyklingu.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]