Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Sprawdź, gdzie kupić szalunki Kraków, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to chwilowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Zazwyczaj wykorzystuje się je w przypadku wylewania ścian z betonu – wtenczas są one potrzebne do tego, żeby nadać im stosowny kształt i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się także w czasie wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie otworów na okna, drzwi oraz bramy. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je zdobyć.

Z jakich materiałów wykonane są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest struktura utworzona z grubych sklejek scalonych ze sobą gwoździami lub desek drewnianych, która po zdemontowaniu może zostać wykorzystana ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże pracochłonna – wielu inwestorów i wykonawców decyduje się zatem na zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur przeznaczonych do szybkiego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki wytwarza się z drewna, sklejki lub metalu, a także zestawiać 2 albo 3 surowce. Zazwyczaj jednakże wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę scalają łączniki, narożniki, głowice ze stalowe bądź aluminiowe i belki.

Wypożyczenie szalunków – kto powinien skorzystać?

Firmy często zajmujące się pracami budowlanymi dysponują swoimi szalunkami. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują planujących wybudować jeden obiekt i zespołów, które świadczą odmienne usługi. Nabycie wszelkich elementów potrzebnych do złożenia szalunku byłoby całkowicie odpowiedzialne finansowo . Znacznie mądrzejszym rozwiązaniem będzie wynajem szalunków.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]