Co oferuje biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe Katowice. Kompleksowa pomoc fachowców.

Dopilnowanie księgowości w małych firmach jest często źródłem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. finansów na stałe, a ich właściciele często nie potrafią prawidłowo pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, otrzymamy pewność, że rezultatem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie wystawienie grzywny. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy i czasu – nie trzeba zajmować się finansami na własną rękę, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto również wspomnieć o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Obecnie nie ma już konieczności codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie ceny obsługi zazwyczaj zwiastują jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści zdobyli właściwe uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]