Jak zorganizować chrzciny?

Wejdź tutaj, jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta lokalu na chrzciny.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszym istotnym familijnym wydarzeniem związanym z ich nowo narodzonym potomkiem, toteż troszczą się o to, by wszystko tego dnia było doskonałe. Organizacja chrzcin może być jednak niełatwym zadaniem, w szczególności jeśli na chrzest zaprasza się dużą grupę krewnych i znajomych. W tym wpisie otrzymasz parę wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Nie ma się co śpieszyć – urządzaj chrzest bez pośpiechu

Niegdyś sakrament chrzcin miał miejsce zaraz po urodzeniu dziecka, czasem wręcz w dniu połogu, z uwagi na znaczną śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest zamienił się w znaczące wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny dziecka, zatem jest planowany najczęściej kilka miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na skrupulatne rozważenie kluczowych kwestii tego wydarzenia, jak wybór kościoła, w którym odbędzie się obrzęd, jak również matki i ojca chrzestnych. Ustalając z parafią termin chrztu zalecamy uwzględnić to, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, jak również zamówienie dla nich posiłków oraz noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach polecamy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest wymagane do określenia jaką liczbę osób finalnie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się również zawiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina najczęściej kupuje zabawki, lecz rodzicom więcej radości przyniosą praktyczne prezenty, jak chociażby ubranka, kołderka dla dziecka bądź fotelik samochodowy.

Lokal na chrzest albo impreza w mieszkaniu – co jest standardem?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny planowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziny malucha, w następstwie tego nie każdy obecny podczas obrzędu w kościele bywał zapraszany na odświętne przyjęcie. Dzisiaj wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców to już norma. Analizując oferty sal, gdzie można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko odnajmują rewelacyjnie przystrojone pomieszczenia, ale także kooperują z dostawcą cateringu, który przyrządzi menu korespondujące z charakterem obiadu oraz który zagwarantuje biegłą obsługę biesiadników. Jeżeli sakrament wyznaczony jest na na miesiąc letni, rekomendujemy znaleźć salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym kilkuletnie dzieci zamiast siedzieć przy stole mogą harcować na dworze, a rodzina lub fotograf wykona przepiękne zdjęcia. Istotny jest także taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, żeby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był wygodny, tak samo jak powrót biesiadników do domu albo zarezerwowanego hotelu.

Dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]