Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Dowiedz się, kto oferuje usuwanie malware WordPress. Skieruj się w to miejsce.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że ilość sklepów oraz stron działających z jego wykorzystaniem szacuje się już na miliony. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony oparte na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W sytuacji zawirusowania witryny malware, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie wirusów ze strony www?

Ze witryny wysyłana jest niechciana poczta? Logowanie jest niemożliwe? Wpisy na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? A może na witrynie pojawiły się linki do nieznanych Ci adresów? To raptem parę z potencjalnych symptomów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takim przypadku potrzebne jest błyskawiczna reakcja w celu znalezienia przyczyn infekcji, a następnie przywrócenia strony do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerskich najlepiej powierzyć specjalistom od tego rodzaju działań, gdyż naprawa zainfekowanego WordPressa z reguły przekracza wiedzę ludzi, którzy na co dzień zajmują się tylko projektowaniem stron oraz sklepów na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie wirusów WordPress?

Profesjonaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych przeprowadzają skrupulatny przegląd plików i baz danych strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz motywów, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W toku czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zmniejszą zagrożenie dalszych ataków. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie mogło spowodować włączenie strony do wykazu zagrożeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują również wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Odwrócenie wszelkich efektów infekcji nie gwarantuje, iż podobny kazus nie zdarzy się w przyszłości, stąd istotne jest cykliczne aktualizowanie WordPressa i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]